20 Mart 2016 Pazar

Bebek Takvimi

Bebek Takvimi

Bebeğinizin doğumuna sayılı günler kala ancak gelişmiş teknolojik yöntemlerle cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak heyecanlı bir anne adayı olarak bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, İnternet üzerinden ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz çin bebek takvimini kullanabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere Çinliler tarafından asırlar önce geliştirilen bu takvim, bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmenize yardımcı oluyor. Her ne kadar hurafe ve batıl inanç olsa da, anne adayları tarafından eğlence maksatlı kullanılan Çin bebek takvimi; annenin yaşına ve hamile kaldığı aya göre hesaplanıyor.

Kadınların vakit geçirdiği İnternet forumlarına şöyle bir göz attığınızda Çin bebek takviminin ne kadar doğru ve isabetli sonuçlar verdiğine dair birçok yoruma denk gelebilirsiniz. Takvimin doğruluk payına ise ancak kendiniz deneyimleyerek karar verebilirsiniz. Hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin etmek üzere kullanabileceği bir diğer bebek takvimi ise Rus takvimidir. Çin bebek takvimine kıyasla daha fazla veriye ihtiyaç duyan Rus bebek takviminde baba adayının doğum tarihi bilgisine de başvurulur. Anne ve babanın doğum tarihiyle son adet tarihinin girilmesiyle birlikte doğacak çocuğun cinsiyeti hakkında bir tahminde bulunulur. Böylece anne adayları, 9 ay boyunca sürecek heyecanlı bir süreçte bebeklerinin cinsiyetine dair önemli bir ipucunu da elde etmiş olurlar.

Özellikle Türk kadınlarının bu takvimlere olan ilgisi herkesin malumu. Tıpkı çin bebek takviminin olduğu gibi, rus bebek takviminin de tek bir handikap vardır: Hiçbiri bilimsel değildir. Yani bu takvimler üzerinden hesaplama yaparak bebeğinizin cinsiyeti hakkında sakın ola kesin bir kanıya varmayın. Bu sonuçlar her an değişebilir, kesinlikle güvenilir değildir. Bu sonuçlara yalnızca eğlence maksatlı bakmanızda fayda olacaktır. Çıkan sonuca göre bebeğinizin odasını hazırlamak, giysilerini almak gibi bir hataya düşmemeniz tavsiye edilir. Eğer kendinizi hazır hissediyorsanız, bebeğinizin cinsiyetiyle ilgili bir fikir sahibi olmak için bebektakvimi.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağladığı otomatik hesaplama bölümüyle kalem kağıda ihtiyaç duymadan Rus ve Çin bebek takvimlerini kullanabilmeniz mümkün. Ayrıca sitede yer alan bebek ve anne sağlığıyla alakalı haberlere göz attığınız takdirde de aklınızda bulunan birçok soruya cevap bulabilirsiniz.