25 Mart 2016 Cuma

Evde Sakal Çıkarma Yöntemleri


Erkek için sakal çok önemli bir yere sahiptir. Bazı erkeklerimiz sakalın bir erkeklik göstergesi olarak ortaya çıktığını öne sürerek, önemini daha fazla hale getirmiştir. Bu şekilde düşünen erkekler ise, sakal çıkarma yöntemleri ile her zaman iç içe olmaktadır. İstedikleri kadar gür ve dolgun sakalları olmayan bireyler pek çok farklı yöntem uygulayarak sakallara kavuşmak istemektedir. Sizlere şimdi evde kendi imkanlarınız ile uygulayabileceğiniz bir kaç sakal nasıl çıkar bahsedeceğiz.

Bahsedeceğimiz sakal çıkarıcı yöntemler arasında, yağlar ve bitkisel kürler ile yöntemler bulunduğu gibi, losyon ve kozmetik ürünlerde yer alacaktır. İlk olarak evlerde yapacağınız yöntemlerden bahsedelim ve daha sonra kullanılan losyonlar hakkında bilgiler verelim.

Sakal çıkarma yöntemleri
* Sarımsak ile sakal çıkarma yöntemleri
* Badem yağı ile sakal çıkarma yöntemleri
* Daha farklı bitkisel yağlar ile sakal çıkarma yöntemleri
* Tıraş olarak sakal çıkarma yöntemleri

Bu yöntemlerin hepsi dermo mineral kapsamında yer almaktadır. Fakat bunların arasında yer alan badem yağı, genel olarak sakal çıkarma yöntemi olarak bilinse de, aslında sadece sakal ve bıyığa parlaklık ve canlılık kazandırmak için gereklidir. Genel olarak sakal kökleri, sarımsak yardımı ile ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden sarımsak ve tıraş sakal çıkarıcı etkisiyle daha ön saflarda yer almaktadır.

Bunların yanı sıra, kozmetik ürünler arasında satılan sakal serumu losyonlar ve solüsyonlar, günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu losyonlardan da araştırmalarınızı gerçekleştirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.