9 Temmuz 2016 Cumartesi

Pendik Belediyesinden Yaz Kampı


Pendik Belediyesi ortaokullarda okuyan öğrenciler için yaz kampı düzenliyor. Diriliş Yaz Kampı adı altında düzenlenecek organizasyon Basın İlan Kurumu’nun Darıca Bayramoğlu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla yapılacak olan Yaz Kampından 160’ı kız toplam 400 öğrenci yararlanacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrenciler öncelikli olarak şehit ve gazi yakınları çocukları, yetim ve öksüzler, dezavantajlı kesimler ile okullarında başarılı olan öğrenciler arasından seçildi.Yüzme, futbol, müzik, basketbol, masa tenisi, voleybol, satranç, survivor parkuru ve geleneksel çocuk oyunlarının uygulama olarak yer alacağı kampta değerler eğitimi, adalet, yardımlaşma, yurt sevgisi, milli manevi değerler ve sorumluluk bilincini geliştirme dersleri de verilecek. Kampta kitap okuma saatleri de olacak. Diriliş Yaz Kampı’nda cuma günleri mezuniyet töreni olacak ve öğrenciler mezuniyet belgelerini Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in elinden alacaklar.

Öte yandan 18 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda öğrenciler Darıca Hayvanat Bahçesini ziyaret edecekler.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder