28 Ağustos 2016 Pazar

Pendik'te Hedef Tam İsabet


Binlerce çocuk ve gence çeşitli spor branşlarında ücretsiz eğitim imkanı sunan Pendik Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda okçuluk eğitimi başladı.  Bu spora ilgi duyan  40 öğrenci, Dolayoba Spor Kompleksinde okçuluğa ilk adımı attı.

Pendik Belediyesi Yaz Spor Okulu, öğrencileri bu  yıl iki yeni spor branşıyla daha buluşturdu. Geçtiğimiz hafta Sülüntepe Spor Kompleksinde gençleri tırmanış sporuyla tanıştıran belediye, bu kez Dolayoba Spor Kompleksinde 40 öğrenciye ata sporumuz olan okçuluk eğitimi vermeye başladı. Bir ay sürecek kursta  uzman eğitmenler tarafından öğrencilere haftada iki gün yay  germe ve nişan alma konusunda teorik ve pratik eğitim veriliyor. İlk derste okçuluk sporu ve teknik özellikleri konusunda bilgilendirilen kız ve erkek öğrenciler, ikinci derste nişan alma ve isabetli atış pratiğine başladı.

Öğrenciler okçuluğu sevdi

Öğrendikleri bilgilerle ilk kez yay geren ve ok atan öğrenciler, hedefe isabet konusunda oldukça yetenekli olduklarını gösterdi. Okçuluk sporunun çok keyifli olduğunu belirten öğrenciler,  yaz spor okullarında  bu kursu açan Pendik Belediyesine teşekkür ettiler.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder