17 Kasım 2016 Perşembe

Gayrimenkullerinizin Gerçek Değeri Ne?


Gayrimenkulün alırken ya da satarken farklı bir şekilde hesaplanması oldukça sinir bozucu bir durum olmaktadır. Bu bakımdan da hemen hemen herkes gayrimenkulünün gerçek değerini merak etmektedir. Eğer ki gayrimenkulün gerçek değerini merak ediyorsanız siz de gayrimenkul değerleme merkezine gelebilir ve gayrimenkulün gerçek değerini öğrenebilirsiniz. Burada yapılmakta olan objektif ve tarafsız birtakım test ve veriler ile gayrimenkul değerleme yapılmaktadır. Yapılmakta olan bu analiz ve testler sonucundaki gerçek değer, değerleme yapılmış olan anı kapsamaktadır. Ne ileri bir tarihi kapsar ne de geriye dönük bir tarihi. Bu bakımdan da eğer ki değerleme işlemini yaptıracaksanız zamanını iyi ayarlamalısınız.

Bu değerlemeyi yapmakta olan alanlarında uzmanlaşmış birtakım kişiler bulunmaktadır. Bu işiler tarafsız ve objektif bir şekilde gayrimenkulü inceleyerek karar vermektedir. Gayrimenkul değerleme uzmanlığı ile taşınmazın gerçek ederi ortaya çıkmaktadır. Bu ederin ortaya çıkmasına etki eden faktörler ise genellikle rant durumu ile olduğu gibi arazinin yapısı, şartı ve durumuna göre de farklılık göstermektedir. Gayrimenkul değerleme işlemi yapılırken gayrimenkulün durumuna, cinsine ve konumuna da bakılmaktadır. Kısacası her türlü analizleri yapılmakta ve sonrasında da bu taşınmazın eder fiyatı belirlenmektedir. Değerleme işlemini yapmakta olan çok iyi merkezler bulunmaktadır. Bu merkezler sayesinde gayrimenkulünüzün gerçek değerinin ne olduğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gayrimenkulün asıl ederini öğrenmek için gitmiş olduğunuz merkez size kısa süre içerisinde rapor hazırlayarak sunacaktır. Can Tekinler Gayrimenkul Değerleme ile bu işlemi yaptırabilirsiniz. Gayrimenkulünüzün gerçek değerini öğrendikten sonra istediğiniz şekilde alım satımını yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Gayrimenkul değerleme rant durumuna göre belirli aralıklarla yapılabilmektedir. Ayrıca alım satım işlemlerinde de kolaylıkla yapılır ve yapıldıktan sonra da değerinin netlik kazanması sonrasıyla beraber bu eder üzerinden gidilmektedir. Gayrimenkul değerleme için elde olunan bir araziyi ya da gayrimenkulün değerlendirilmesinin yanı sıra arazi ya da diğer taşınmazlar da değerlendirilebilmektedir. Bu bakımdan da istediğiniz herhangi bir taşınmazın değerlendirilmesini bu merkez aracılığı ile yapabilirsiniz. En yakın analizler, veriler ve değerler burada kolaylıkla verilecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder