10 Aralık 2016 Cumartesi

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yiyeceklerin saklanması ve tazeliğini koruması için buzdolabına ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde soğuk içecekler içinde yine en büyük yardımcımız buzdolabıdır. Peki, buzdolabı alırken nelere dikkat edilmelidir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Çok fazla donmuş gıda tüketen kişilerin buzdolabı seçiminde geniş dondurucu hacmi olan modellere yönelmeleri gerekir. Aileniz kalabalık ise ve tükettiğiniz sebze ve meyve miktarı çok ise size geniş bir buzdolabı yeterli olacaktır. No-frost modellere yönelmelisiniz. Genişliği 75 cm olanlar sizin için idealdir. Gıdalarınızın daha uzun süreli taze kalması yönünde bir beklenti içindeyseniz mavi ışıklı modeller tam size göre. Tek kapılı buzdolaplarının yerine çok kapılı olanlar ihtiyacınızı daha doğru karşılayabilirler. Dolabın bölümlerini daha doğru kullanmanıza yardımcı olur. Çok kapılı dolaplar enerji tasarrufuna da yardımcı olacaktır. Bütün beyaz eşya önerileri için Ümraniye Arçelik servisi web sitesinden yardım alabilirsiniz.

Sadece kullanım kolaylığı değil aynı zamanda enerji tasarrufu konusunda da cebinizle dost olmalıdır. Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmelidir denildiğinde enerji tüketimi de son derece önemlidir. Makineler enerji tüketim durumuna göre ayrılmıştır. Tasarruf için A+++ modeller en çok tasarruf yapan modellerdir. Fiyatları da bu nedenle biraz yüksektir. Ama elektrik faturanızdaki farkı sizlerde göreceksiniz. Enerji tasarrufunun yanında aynı zamanda elektronik göstergeli modelleri de seçebilirsiniz. Buzdolabınızı odanızın sıcaklığına göre ayarlama imkânına sahip olacaksınız. Kötü kokular her zaman canımızı sıkar. Bu yüzden buzdolabı alırken koku filtresi özelliğine dikkat etmelisiniz. Satın alınan ürünün doğru yere yerleştirilmesi de önemlidir. Güneş görmeyen, soba ve radyatör gibi ısıtma cihazlarının yakınına konulmamalıdır. Çekmeköy Arçelik servisi teknik personeli tüm buzdolabı arızaları için uygun fiyat ve garantili hizmet vaad ediyor.

Kullanım, genişlik, enerji tasarrufu, boyutu ve daha birçok şey bizim buzdolabı satın almamızda etkendir. Ama buzdolabı alırken nelere dikkat etmelidir sorusunun cevabını verirken hep ürünün bu özelliklerinden bahsettik. Aslında önemli konulardan biri de satın aldığınız markanın servis hizmetlerinde ne kadar yeterli olduğudur. Çünkü bu ürünlerde oluşan arızalar için kullanıcıların bireysel müdahalesi yetersiz kalacaktır. Servis destekli ürünler her zaman müşterilerin tercih noktalarından birini oluşturur. Zaten işi uzmanına bırakmak her zaman en doğru olanıdır. Soğanlık Arçelik servisi beyaz eşya servisinin teknik elemanları gelip oluşan arıza ya da sorunu en doğru şekilde çözerler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder