15 Aralık 2016 Perşembe

Buzdolabı Motorunda Oluşan Arızalar


Evinizin en önemli eşyaları arasında yer alan buzdolabının verimli çalışması son derece önemlidir. Buzdolabının uzun süre çalışması motorunda bazı sorunlar oluşturabilir. Buzdolabı motor arızaları ve nedenleri hakkında birçok etken olabilir. Bunlardan ilki uzun süre kullanılan buzdolaplarının motorunda arıza oluşmasıdır. Artık motor ömrünü doldurmuştur. Diğer bir neden ise elektrik şebekesinde oluşan sorunlardır. Elektriğin sürekli gidip gelmesi bunda etkili olabilir. Motor tek bir parça gibi düşünülse de değişimi esnasında birçok parça da değişmektedir. Değişim esnasında soğutucu gazın yeniden yüklenmesi gerekir. Filtre de aynı zamanda değişmelidir.  Pendik Kurtköy Arçelik servisi elemanları tarafından yapılması gereklidir. Çünkü yapılacak en ufak hata değiştirilen motorun tekrar bozulmasına neden olur.

Buzdolabınızın marka ve modeline uygun motor takılmalıdır. Uyumsuz olan bir motor yine arızalanacaktır. Bu konuda teknikerlerden yardım alabilirsiniz. Başvuracağınız beyaz eşya servisinin sizin buzdolabı markanıza hizmet veriyor olması gerekir. Buzdolabı motor arızaları ve nedenleri sıradan bir teknik elemanın tespit edebileceği bir problem değildir. Sadece montaj olarak değerlendirmek son derece yanlıştır. Hem montaj hem de soğutma tekniklerini bilmek gerekir. Yanlış kullanım çoğu zaman buzdolabımızın arızalanmasına ya da veriminin azalmasına neden olur. Bu yüzden Arçelik servisi elemanları tarafından özenle yapılması gereken bir iştir. Belirtilenden daha fazla malzeme yerleştirmek, dondurucu bölümünde kar ve buz oluşması, buzdolabı kapısının tam kapanmaması bunların başında gelir. Buzdolabınızın en önemli parçası olan motorunun ömrünü uzatmak için gerekli tedbirleri almanız gerekir. Çünkü motor değişimi oldukça pahalı ve özen gerektiren bir iştir. Sadece motorun değil birkaç parçanın da değiştiğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Çoğu kullanıcı daha az masraflı olsun diye bozulan motorun değişim yerine tamir edilmesini ister. Buzdolabı motor arızaları ve nedenleri tamir edilmek için müsaitse tamiri yapılabilir. Ama tamir işlemi yapılmış motorun ömrü çok uzun olmayacaktır. Tekrar bozulma ihtimali yüksektir. Tamir ile değişim ücreti arasında çok fazla fark olmadığı için değişim seçeneğine yönelmek daha doğrudur. Değişen motor sayesinde buzdolabınız sorunsuz çalışacaktır. Cihazınızın ömrünü uzatmak ve doğru müdahale yapılmasını sağlamak için güvenilir ve işinde tecrübeli Üsküdar Arçelik servisi ekiplerine  müracaat etmelisiniz. Bu sayede hem sorunun çözümü kolaylaşır hem de uzmanından yardım almış olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder