16 Ekim 2017 Pazartesi

Pendikli Çiftçiler Bursa Tarım Fuarında


Pendik Belediyesi, ilçedeki tarımsal üretimin gelişmesi, verimliliğin artırılması  için desteğe devam ediyor. Bu amaçla Pendikli çiftçiler  Bursa’daki Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na götürülerek  sektördeki son gelişmeleri yakından görmeleri sağlandı.

Burtarım 2017 Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 11-15 Ekim tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.  Fuarda tarım makinelerinden bitkisel üretim firmalarına, hayvancılık ekipmanlarından traktör modellerine, tohumdan tarım aletlerine  en son teknikler  ve üretim modelleri sergilendi. 

Pendik’te  tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar da Pendik Belediyesi tarafından fuara götürüldü.  Ülke ekonomisinde önemli bir yer tutan tarım ve hayvancılığın Pendik’te geliştirilmesi amacıyla düzenlenen gezi kapsamında çiftçiler  üretimden pazarlamaya kadar her alandaki yenilikleri, son teknolojileri bir arada görme ve tanıma şansı buldu.  Geziye İl  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden görevlendirilen  uzmanlar da eşlik etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder